Cthulhu

Cthulhu

niedziela, 11 listopada 2012

Shaelavvor i Shaelamal

Dwa demony stworzone do Dread: The First Book of Pandemonium przez Anthony'ego “Ars Mysteriorum” Holtberga na podstawie tego wpisu 


Wygląd
 
Łowca znany jako Shaelavvor wygląda jak czarnookie dziecko, które nie rzuca cienia. Żywi się ludźmi, którzy stracili dziecko na skutek poronienia, porodu martwego płodu lub przedwczesnej śmierci. Głos demona brzmi niczym chór jego ofiar mówiących równocześnie, tak więc przeważnie milczy.
 
Profanator znany jako Shaelamal ma postać dziecięcego cienia. Demon opętuje wybrane dziecko, którego oczy zmieniają barwę na czarną. Posiada ono jednak nadal cień i nie zmienia się jego głos, co pozwala demonowi używać uroku dziecka do zdobywania zaufania swoich ofiar. Shaelamal żywi się duszami osób, które straciły dziecko na skutek poronienia, porodu martwego płodu lub przedwczesnej śmierci.
 
Modus operandi
 
Zaraz po powstaniu Shaelavvor i Shaelamal są jednym bytem. Początkowo Shaelamal jest cieniem Shaelavvora, jednak demony natychmiast wyruszają na poszukiwanie dziecka, które mogłoby zostać opętane przez Shaelamala. Po tym, jak to następuje, Shaelavvor przestaje rzucać cień.
 
Następnie demony lokalizują dorosłą ofiarę i przekonują ją do wpuszczenia ich do domu. Zwykle Shaelamal spełnia rolę mówcy, podczas gdy Shaelavvor wspiera go gestami i odpowiednim wyglądem. Współczucie okazane przez ofiarę pozwala Shaelamalowi na przekonanie jej do otwarcia drzwi. Dlatego policja nie znajduje śladów włamania.
 
Po dostaniu się do środka nadchodzi czas żywienia. Obydwa demona otwierają swoje usta w sposób DALEKO przekraczający ludzkie możliwości. Z paszczy Shaelavvora wyskakują tysiące długich języków, które unieruchamiają ofiarę, podczas gdy Shaelamal wysuwa jeden na wpół materialny jęzor, który wpycha w usta ofiary.
 
Shaelamal pożera duszę, po czym Shaelavvor pochłania całe ciało. Brak krwi, brak śladów walki. Z każdą ofiarą nowy głos przyłącza się do chór Shaelavvora (czyli na początku w ogóle nie posiada on głosu).
 
Po pochłonięciu dwunastu ofiar demony się powielają. Przede wszystkim powracają do swojej kryjówki (zwykle jest to jakieś miejsce cierpienia dzieci) i przeprowadzają rytuał, który trwa przez 11 godzin i 6 minut (666 minut). Usuwa on na moment barierę pomiędzy Piekłem i Ziemią. Pod koniec rytuału obydwa demony pożerają się nawzajem (oczywiście razem z osobą opętaną, która stanowi trzynastą ofiarę). W niewysłowienie obrzydliwy sposób ich ciała splatają się i łączą w agonii, aby w końcu eksplodować przy dźwięku trzynastu przeraźliwych wrzasków. Z krwawych szczątków powstają dwa nowe demony Shaelavvor, każdy ze swoim cieniem.
 
Ruszają one w przeciwnych kierunkach w poszukiwaniu dzieci, które mogłyby stać się skorupami dla Shaelamala.
  
Shaelavvor
 
Rodzaj: Łowca
Siła: 8
Rozum: 5
Duch: 2
Życie: 25
Gniew: 14
 
Shaelamal
 
Rodzaj: Profanator    
Siła: 5
Rozum: 2
Duch: 8
Życie: 14
Gniew: 25

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz